Почетний астроном

Кітт Пік – національна обсерваторія, розташована в пустелі близько Тусона, вотчина двох дюжин телескопів, включаючи 4-метровий телескоп Маялл, колись найбільший у Сполучених Штатах.

телескоп

Астроном – зазвичай спокійна “сидяча” професія, яка полягає в сидінні за пультом комп’ютера. Але 36-річний Марк не був типовим представником ремесла. Марк був доктором філософських наук в Каліфорнійському Інституті Технологій. Його робота в якості асистента професора в Університеті Арізони стосувалася постійної Хаббла, дослідження вуглецевих зірок і їх швидкісного розподілу в карликових сфероїдальних галактиках.

Одного разу ввечері Марк керував телескопом Маялл. Зсередини купола у працюючих там астрономів огляд неба обмежений, тому Марк періодично висовував голову з люка, щоб оцінити хмарність. Обертовий купол мав функціональну особливість: як тільки сходи піддвигались до люка, електродвигун автоматично відключався. Спостерігачі не повинні відкривати люк, в той час, як купол обертається, але Марк не дотримувався цього правила. Він відкрив люк і дивився на небо…

Важкий інертний купол повертається ще кілька секунд після відключення двигуна. Імпульс гальмування купола зачинив люк прямо по голові невдачливого астронома.

Цінні для науки роботи Марка публікувалися його колегами. Астероїд 3277 названий в його честь.

Підтверджено Дарвіном

(30 квітня 1987 року, Арізона)

Darwin.Lohotron.in.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code

Попередня стаття:
Сухий закон

Патрік жив заради того дня, в який він вирішив зробити рекордний піший похід через соляну рівнину Бедвотер в Долині Смерті...

Close