Найбільш незвичні імена

дитина сміхІндієць за прізвищем Брахматра носить найдовше ім’я у світі. Воно складається з 1478 букв. Щоб його прочитати, потрібно не менше десяти хвилин. Воно являє собою ряд злитих воєдино назв історичних місць, імен відомих дипломатів, теологів, учених і ще Бог знає чого. Це ім’я поки що ніхто не береться прочитати…

Вам не подобається ваше ім’я або прізвище, через які вас дражнять у школі, в інституті або на роботі? Та годі вам! Скажіть краще спасибі, що… вас звуть не Раднаасумберелійн Гончігдорж, як одного студента Новосибірського державного університету, який прибув по обміну з Монголії. Хоча ось вже кому не пощастило, так це його бідним викладачам. І ще старості групи – уявляєте, як таке ім’я в журнали та відомості вносити?!

А в Нижньому Тагілі батьки назвали свою доньку, народжену в День Незалежності, коротко і ясно – Росія.

Ні для кого не секрет, що після Великої Жовтневої Соціалістичної Революції в побут радянських людей не дуже міцно, але все ж увійшли імена, «синтезовані» з різних комуністичних гасел і понять. Звичайно, Даздрапермами (скорочене від «Да здравствует Первое мая!») і Владленами («Владимир Ленин») ми навряд чи когось сьогодні здивуємо, але ось Ватерпежекосма («Валентина Терешкова – первая женщина-космонавт»), Кукуцаполь («Кукуруза – царица полей»), Лагшмівара («Лагерь Шмидта в Арктике»), Челнальдін(а) («Челюскин на льдине»), порадують багатьох. Особливо самих «носіїв» та їх нещасних діточок…

А ще ж були і Дазвсемир – «Да здравствует всемирная революция», Дотнара – «Дочь трудового народа», Ленгенмір – «Ленин – гений мира», Ленінід – «Ленинские идеи», Лоріерік – «Ленин, Октябрьская еволюция, Индустриализация, Электрификация, Радиофикация и Коммунизм», Леундеж – «Ленин умер, но дело его живет», Пофістал – «Победитель фашизма Иосиф Сталин», Пятвчет – «Пятилетку – четыре года!», Урюрвкос – «Ура, Юра в космосе!», Перкосрак — «Первая космическая ракета» і багато-багато інших – щоб все перерахувати, буде потрібно занадто багато місця.

А ось ще парочка чудових імен. «Здрастуй, Два кілограми рису!», «Привіт, Срібний долар!» – приблизно так вітають один одного при зустрічі два жителя району Кандхмал в індійському штаті Орісса. Цей куточок Індії тримає першість по самим незвичайним іменам, які вигадують батьки для своїх чад. Місцеві племена називають своїх дітей то Медведем, то Слоном, але такі імена давно не вважаються чимось незвичайним. Інша справа, коли крокує по вулиці Два кілограми рису – пам’ять про посланий державою подарунок: саме таку міру рису видають за рішенням влади за кожне народження дитини. Є в селах Кандхмала і хлопець по імені “Я люблю картоплю“.

Про найдовше у світі ім’я говорилося на початку нашої статті. І навіть поруч з ним не стоїть міс С. Еллен Джорджіанє Сер-Лєккен, яка народилася в 1979 році в штаті Монтана, США. Перша буква – це початок її імені, яке складається всього лише з 598 букв. Близькі кличуть її Сноуоул або просто Олі. Ну а переписувачі населення, мабуть, ще простіше: «О, Господи! Знову вона!»

На Гавайських островах в одну з шкіл міста Гонолулу пішла молодша дочка власника одного з місцевих ресторанів. Її ім’я та прізвище складаються з 102 букв. Ось вони: Напу Амо Хала Вона Анека Віхи Віхи Вона Хівеа Нена Вава Кехо Онка Кахі Хеа Леке Еа Вона Ній Нана Ніа Кеко Оа Ода Ван Іка Ванао. Її так і не змогли внести в класний журнал. Українською мовою це означає: «Численні прекрасні квіти гір і долин починають наповнювати Гаваї в довжину і ширину своїми пахощами».

Психолог Джон Трейн підготував книгу самих дивних найменувань, від яких страждають деякі американці. Наприклад, сім’я Май з Нового Орлеана вибрала для своїх дочок імена: Му, Ву, Гу. А сім’я Джексонів з міста Чикаго затаврувала своїх п’ятьох діток, назвавши їх: Менінгіт, Ларингіт, Апендицит, Перитоніт, Тонзиліт.

Знаменитий художник Пабло Пікассо відомий всім. Але далеко не всі знають повний набір його імені та прізвища. То дізнайтеся ж: Пабло Дієго Хосе Франциско де Паула Хуан Непомукено Кріспін Криспіано де ла Сантісіма Тринідад Руїс і Пікассо. Всього в його імені та прізвищі 93 літери. Адже Пікассо – іспанець, а в Іспанії такий пишний набір імен зовсім не рідкість.

Деякий час тому у Франції жила сім’я, позбавлена самого звичайного… прізвища. Замість нього вона «носила» набір цифр – 1792. А чотири сина в цій сім’ї носили імена… місяців року. Таким чином, в паспорті та інших документах це виглядало так: Січень 1792, Лютий 1792, Березень 1792 і Квітень 1792. Останній представник цього дивного роду, «пан Березень 1792», помер у вересні 1904-го року.

Думається, після всього перерахованого вище дівчинка на ім’я Принцеса Діана і хлопчик, названий Гамлетом, що з’явилися на світ у Харкові в 1998-му році, здадуться вам всього лише маленькою безневинною витівкою їх батьків. А що – адже цілком нормальні імена! Порівняно з «Двома кілограмами рису»…

Darwin.Lohotron.in.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code

Попередня стаття:
Найбільш незвичні назви

Не тільки людей настільки химерно називають їх не в міру оригінальні батьки.

Close