Немилозвучні назви населених пунктів

населений пункт місто селоУ всьому світі люди, яким не пощастило народитися в населених пунктах з нецензурними або просто красивими назвами, нерідко втікають з малої батьківщини у “пристойні” місця. Немилозвучна назва селища чи вулиці викликає у жителів занижену самооцінку і породжує комплекси, зазначають психологи. Про найбільш дивні і сороміцькі назви розповімо зараз.

Росія

Перейменовано:

 • Ибаково (Мордовия) – Нагорная
 • Поздютки (Подмосковье) – Радуга
 • Польское Сучкино (Нижегородская область) – Липовка
 • Херовка (Смоленская область) – Красная пристань
 • Содом (Саратовская область) – Большой Содом

Назви, що залишилися:

 •  Бухловка (Подмосковье)

Бухаловка

 • Пьянкино (Подмосковье)
 • Блядищево (Подмосковье)

Блядищево

 • Большое и Малое Лохово (Тверская область)
 • Козлы (Тверская область)
 • Мошонка (Тверская область)
 • Дешовки (Калужская область)

Дешовки

 • Козявкино (Кемеровская область)
 • Старые черви (Кемеровская область)
 • Мусорка (Ульяновская область)
 • Чуваки (Пермская область)
 • Голодранкино (Челябинская область)
 • Отхожее (Тамбовская область)
 • Муходоево (Белгородская область)
 • Большое Бухалово (Вологодская область)
 • Писькино (Ивановская область)
 • Дрочево (Московская область)

Дрочево

 • Хачики (Чувашська Республіка)

hachiki-nasel-punkt

 • Черепово

Черепово

Це цікаво:

Росіяни тікають з “нецензурних” сіл

Росіяни, яким не пощастило народитися в населених пунктах з нецензурними або просто красивими назвами, нерідко втікають з малої
батьківщини у пристойні місця. Немилозвучну назву селища чи вулиці викликає у жителів занижену самооцінку і породжує комплекси, зазначають психологи. Але із-за прогалин у законодавстві та бюрократичних перешкод перейменувати Лохово або Блядищево вкрай складно, нарікає газета “Нові вісті”.

Тим не менш, у населених пунктах з карикатурними або непристойними назвами і сьогодні живуть сотні тисяч росіян. У Підмосков’ї досі стоять села Бухловка, Пьянкіно і Блядищево, в Тверській області – Велике і Мале Лохово, Козли і Мошонка, в Калузькій області – Дешевки, а в Кемеровській – Козявкино і Старі Черв’яки.

Тільки в середній смузі Росії більше 120 населених пунктів з немилозвучними назвами, пояснює заступник декана історичного факультету МДУ Олексій Власов: “Іноді це прізвиська, що даються яскравій особистості, а часом жителі сусідніх сіл так зводили порахунки один з одним”.

Як би то не було, місцевих часто не влаштовують образливі топоніми. Наприклад, жителі села Лохово в Іркутській області вже кілька років намагаються перейменувати його в Сибірське. Особливо активно за нову назву виступає лоховська молодь. Молодих людей не зупиняє навіть те, що в селі мешкає праправнучка засновника населеного пункту Валентина Лохова.

Селу Дурикіно в Сонячногірському районі Підмосков’я назву дав Петро I. За легендою, цар замовив сирі яйця як сполучний матеріал для будівництва стін, а селяни ці яйця зварили. Зараз на вулицях Дурикіно порожньо. “Тут майже нікого немає”, – розповідає 84-річний місцевий житель, ветеран Великої Вітчизняної війни Анатолій Бондарєв. Крім нього в селі живе лише одна старенька, а решта будинків скупили дачники.

Втім, Дурикіно – не найстрашніша назва. У Ульяновській області є село Мусорка, в Пермській – Чуваки, в Челябінській – Голодранкіно, в Тамбовській – Отхожее, у Білгородській – Муходоєво, у Вологодській – Велике Бухалово. “Мені доводилося бувати в місцях не тільки зі смішними, але і з нецензурними назвами. Наприклад, село Піськіно Івановської області”, – розповідає професор Інституту географії РАН Борис Кочуров.

Психолог: в селищі Попкіно жителі відчувають глибокий дискомфорт”

Народна мудрість про те, що “як ви човен назвете, так він і попливе”, відноситься і до географічних назв, стверджує керівник Центру психологічної та соціальної медицини Євген Шапошніков. За його словами, емоційно-поведінковий статус людини безпосередньо пов’язаний з назвою місця, в якому особа проживає.

“Люди, які живуть у селищі Попкіно або на Дураковскій вулиці, будуть підсвідомо відчувати почуття глибокого дискомфорту. Особливо це проявляється в підлітковому віці, коли до всього є справа, і зовнішнє обрамлення життя дуже важливе”, – вважає психолог.

Не всі, проте, згодні, що населені пункти слід перейменовувати. Більшість назв були дані в XVI-XVII століттях, коли “наші предки не прагнули до милозвучності”, пояснює викладач історичного факультету МДУ Дмитро Володіхін. “До населених пунктів, як до людини, яка кличка приліпилася, така і залишилася”, – вказує Володіхін. На його думку, змінювати такі назви – “святенництво”, тому що “у них видна національна психологія”.

Бюрократія заважає перейменуваню, але жителів Содому це не зупинило

Про можливість зміни назви через його неблагозвучність в російському законі “Про найменування географічних об’єктів” не сказано ні слова. Тим не менш, перейменування за ініціативою жителів можливо, якщо їм колишня назва не подобається, вказує адвокат. Для цього місцеві законодавчі збори повинні прийняти нормативний акт, а потім винести його на референдум.

“Перейменування – тривала процедура. Доводиться вносити зміни у всі адреси, карти, довідники, міняти таблички на будинках. Юридичні особи, які перебувають у перейменованої місцевості, повинні змінити печатку”, – попереджає адвокат.

Зазначимо також, що будь-яке перейменування дорого обходиться казні. Приміром, повернення Кірову історичної назви Вятка (його пропонував губернатор Микита Бєлих) обійдеться щонайменше в 6,5 млн рублів, підрахували фінансисти.

Крім того, після перейменування жителям доведеться міняти прописку, причому за свій рахунок, пояснює правозахисник Олександр Сковородко. “Наша влада знайде, які проблеми створити, – упевнений він. – Скажуть міняти свідоцтво про власність на квартиру у зв’язку зі зміною адреси. Або складати новий кадастровий план за іншою адресою. Виникнуть проблеми і з вступом у спадщину”. Людям виявляється простіше виїхати з такого населеного пункту, ніж домагатися зміни його назви, вважає Сковородко.

Втім, бюрократичні перепони зупиняють далеко не всіх. За словами заступника декана істфаку МДУ Олексія Власова, з немилозвучністю пов’язано до чверті звернень про перейменування. Нещодавно, наприклад, жителі села Содом в Саратовській області домоглися, щоб його перейменували Великий Содом. Люди вирішили, що село має виділятися, тому що за чисельністю воно значно перевершує сусідів.

Великобританія

Британські громадяни, яким до смерті набридло жити в «Анальному отворі», нарешті, змінили назву своєї вулиці. Тим більше, що «анальний отвір» – це всього лише милозвучна ефемізм, замінює справжню назву цього проїзду – Butt Road Hole. Вулиця, на якій стоять всього чотири будинки, що знаходиться в містечку Конісброу, графство Західний Йоркшир. В даний час давню немилозвучну назву змінено на Арчер Вей (Archer Way). Зрозуміло, краще жити на Шляху лучника, чим, вибачте, в дупі.

***

Шановні читачі, будемо раді, якщо ви поділитеся іншими безглуздими назвами міст, сіл і вулиць. Особливе спасибі за фотографії. Залишайте посилання в коментарях.

Darwin.Lohotron.in.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code

Попередня стаття:
Дивні доменні імена

Знаменитий сайт естонського дитячого садочку носить горде ім'я mudila.ee, а Інститут експериментальної біології там же в Естонії розташовується на не...

Close