Незвичні податки Англії

податок податкиМрія сучасних правителів – обкласти податками незгодних так, щоб вони не могли продихнути і змінили свою думку, або просто вимерли від голоду.

Податок на дисидентів

Виявляється, в історії існує прецедент такого податку – у 1655 році Олівер Кромвель (не король, але людина, наділена в свій час великою владою) обклав податком роялістів, що загрожували Англії.

На ці гроші Кромвель організував народне ополчення, представники якого охороняли державу від ненависних роялістів.

Принаймні, тоді було видно, на що йде цей податок.

***

Податок на трубу

Коли правитель держави вже обклав податком все, що рухається і дихає, доводиться вигадувати нові види податків для поповнення казни. Населення теж не дрімає, ховаючи об’єкти податків під підлогу, закопуючи в землю або засовуючи в димохід.

Для припинення цього неподобства в 1660 році в светлоголовій Англії був прийнятий податок на вогнище. Тепер ховай туди чого або не ховай – податок заплатити зобов’язаний! Точніше, податком обкладалася димова труба.

Населення після цього почала хитрувати, розбираючи свої пічні труби і таємно користуючись сусідськими, або спільно використовуючи одну трубу на кілька кімнат.

Після того, як 1684 році сталася велика пожежа, яка знищила 20 будинків, податок був скасований.

***


Податок на вікна

Він представляв собою податок на скло і став важливою соціальною, культурною та архітектурною рушійною силою в Англії і Шотландії, а потім у всій Великій Британії в 17-18 ст.

Показово, що деякі будови того періоду мають вікна, закладені цеглою. Виробництво скла тоді було дорогим, і використання його для вікон і інших цілей стало практично неможливим.

Податок на вікна, введений в 1696 році королем Вільгельмом III, фактично був задуманий як податок на багатство, але потім став звичайним механізмом отримання доходу на прибуток.

***

У ХIV столітті збулася мрія податкових служб всіх країн і всіх часів! В Англії був введений податок на життя!!!

Кожна людина, яка проживає на території країни, повинна була платити за те, що вона просто живе! Але довго збирачі податків не раділи – спалахнуло грандіозне повстання і подібний збір був скасований.

***

Податок на капелюхи

Історія Великобританії взагалі була багата на найдивніші податки у світі. Гідним продовженням податку на життя став податок на капелюхи, введений в 18 столітті. Ідею такого дивного податку подав тодішній прем’єр-міністр, бажаючи поповнити бюджет країни без особливих трудовитрат.

Столичні продавці капелюхів повинні були платити за свою діяльність 2 фунти на рік, а провінційні – 5 шилінгів. Кожний капелюх, за який податок вже був сплачений, помічали спеціальним штампом – робилося це на підкладці, щоб не зіпсувати сам головний убір.

Між тим, податок проіснував трохи менше ста років.

***

Податок на боягузтво

Батьківщиною цього одного з найбільш дивних податків у світі була знову Англія! Король Джон, який правив в Англії в 12 столітті, хотів заохотити населення брати участь у війнах. Так як за допомогою власного авторитету зробити цього він не міг – на допомогу прийшло введення податку на боягузтво.

На початковому етапі розмір податку був не дуже великим, але згодом, для того, щоб збагатитися ще більше, податок був збільшений королем відразу в 4 рази. Крім того, навіть в умовах відсутності воєн Джон влаштовував військові збори, щоб мати виправдання для справляння податку на боягузтво.

Darwin.Lohotron.in.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code

Попередня стаття:
Незвичні податки Австрії

Самий гуманний - «гіпсовий податок».

Close