Незвичні податки Італії

податок податкиРимський імператор Веспасіан, який правив у 70-х роках нашої ери, ввів податок на туалети.

Коли син Веспасіана дорікнув батька в тому, що він ввів податок на громадські вбиральні, Веспасіан підніс до його носа гроші, що надійшли з цього податку.

Саме з того часу існує вираз «Гроші не пахнуть».

На жаль, для римлян – вони не змогли відмовити собі в задоволенні користуватися розкішними мармуровими туалетами, оскільки туди, як і знамениті терми, ходили не тільки по прямій потреби, але і заради зустрічей і бесід.

***

Податок на тінь стягується у Венеції з 1993 року.

Під податок потрапили навіси і парасольки, які належать магазинам і кафе, тінь від яких падає на комунальну власність – землю.

До речі, ще у Візантії платили «податок на повітря», розмір якого залежав від розміру будинку.

***

Податок на свободу.

У Стародавньому Римі існував так званий вільний податок (manumission), який повинен був бути сплачений у разі звільнення господарем свого раба.

У деяких випадках сам господар платив цей податок, так як передбачалося, що він достатньо багатий, щоб відпускати раба на волю. У більшості ж випадків цей податок платив сам звільнений!

Уявіть – раб заплатив велику суму за своє звільнення, став вільним працівником, і тут виявляється, що він повинен заплатити Римові суму за те, що він вільний.

Share it...Share on VKShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on LinkedInPrint this page

Darwin.Lohotron.in.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Попередня стаття:
Незвичні податки дореволюційної Росії

Пропонуємо вашій увазі добірку найбільш безглуздих податків в історії царської Росії.

Close